<<

Literární tvorba

Kromě terapií a seminářů mě velmi zajímají životní příběhy lidí a proto jsem se rozhodla je psát. První kniha, která mi vyšla je " Malá zlodějka", druhá se jmenuje " Pan dokonalý a "kotě" s diamantem".


Malá zlodějka

O knize
Ušlápnutý úředníček bezmezně miluje svou sice atraktivní, ale hysterickou a sebestřednou ženu, která despotizuje nejen jeho, ale i jejich jedinou dceru. Jak dlouho se to dá vydržet?


O autorce
Autorka žije v Děčíně a pracuje jako terapeutka. Od svých pacientů čerpá sice prvotní náměty pro své psaní, ale postavy jsou fiktivní a podobnost s vaším životním příběhem čistě náhodná :-) Malá zlodějka je její prvotinou a pokud se vám bude zdát příběh poněkud drsný, tak vězte, že ve skutečnosti to prý bylo ještě mnohem horší.


Úryvek z knihy
Ale každý natržený knoflík jednou upadne. A tak se stalo, že Adélka na řeči a výtky přestala reagovat a jen otupěle mlčela a čekala, kdy to maminku přestane bavit. Pamatuju si, když jednou Adélka prosila, abychom jí koupili kočičku, že prý by si moc přála kamarádku, o kterou by se mohla starat, Evu popadl amok. Chytla Adélku vztekle za paži, s křikem ji odvedla ke klavíru a křičela jak pominutá, aby hrála a přestala mluvit nesmysly. Adélka měla oči zavalené slzami, a když byla násilím vztekle posazena na slotilčku u klavíru, vzala víko a práskla s ním vší silou. Bohužel si nestačila všimnout, že Eva měla ruce na klapkách, a tak jí tam ruce přimáčkla. Malíček to odnesl trochu víc a Eva musela na ošetření. Když se to stalo, Eva Adélce šíleně nafackovala a vzteky ji posadila do auta a jela přímo před dětský domov, který byl necelých dvacet kilometrů daleko. Tam Adélku vysadila a nechala ji stát venku s batohem, kde měla zabalenou panenku a kartáček na zuby. To jediné si malá stačila v tom fofru zabalit. Pak vzala telefon a zavolala mi, že toho nevychovaného spratka nechává tady a jede domů.Rychle jsem si půjčil firemní auto a zajel tam. Adélka seděla pod stromem a jen tak smutně koukala před sebe. Když mě uviděla, bez nejmenších emocí mě vzala za ruku a šla se mnou k autu…


V případě zájmu o knihu pošlete Vaši adresu na mail J.Jezberova@seznam.cz a já Vám knihu pošlu na dobírku.


Další kniha

Pan dokonalý a kotě s diamantem

Tuto knihu lze zakoupit v mé poradně.

© Kineziologie Jana Jezberová