<<

Práce s koňmi

Dne 26.dubna 2009 jsem poprvé pomohla němé tváři. Co jedné, byly hned tři...tři krásní, milí koníci, kteří při pouhém pohledu vyzařovali svou laskavostí a láskou. Spousta lidí si ale neuvědomuje, že i tato stvoření občas potřebují pomoc a pochopení. Vzhledem k tomu, že kineziologie je věda, která léčí "i beze slov", neváhala jsem a šla na věc.

Má práce začala na mladém hřebečkovi, kterého zdobilo krásné jméno Whitis Beauty. Pocity se nedají popsat slovy, ale ten, kdo alespoň jednou stál u koně, si určitě dokáže představit, jakou důvěru do vás vloží. Po urovnání myšlenek tohoto krasavečka jsem zkusila nahlédnout do duše jeho kamarádce Jewel Wingy. I tyto okamžiky pro mě zůstanou nezapomenutelné. O úžasný závěr se postarala starší kobylka Redy for life, která mi dovolila nahlédnout do nitra svých pocitů a co víc- dovolila mi, abych jí s jejím trápením pomohla.

A na úplné zakončení tohoto krátkého povídání mi dovolte, abych poděkovala majitelce Anně Krobové, která nám všem dala příležitost k tomuto nezapomenutelnému setkání, mé dceři Veronice, která mi po celou dobu dělala asistenci a dokumentaci, a taky Vám všem, že jste se dali do čtení.

S pozdravem Jana Jezberová

© Kineziologie Jana Jezberová